Funkcjonalne kanapy ogrodowe – odpocznij blisko natury!

przez | 21 maja 2020

Nie trzeba wiele, aby w ogrodzie czy na tarasie stworzyć wyjątkowe miejsce wypoczynkowe – kanapy ogrodowe i piękne dodatki sprawią, że miejsca te zmienią się nie do poznania. Szukając idealnej kanapy do ogrodu zwracajmy uwagę zarówno na estetykę i wygląd, ale i materiały. Odpowiednia kanapa pozwoli nam czerpać przyjemność z przebywania na świeżym powietrzu podczas ciepłych, letnich dni.

Piękne kanapy ogrodowe w naszej przestrzeni wypoczynkowej

kanapy ogrodowe portofino

Zaaranżowanie przestrzeni wypoczynkowej w ogrodzie nie jest trudnym zadaniem – wybierając kanapy ogrodowe i dopasowane stoliki tworzymy funkcjonalne kąciki, z których korzystać możemy wspólnie z rodziną czy w gronie przyjaciół. Przydomowa przestrzeń w ogrodzie to miejsce niezwykle funkcjonalne: może być wykorzystywane do relaksu, ale również do podawania posiłków, wspólnych wieczorów we dwoje czy do organizacji dziecięcego balu. Chcąc jak najlepiej wykorzystać tę przestrzeń przede wszystkim postawmy na trwałe i ekskluzywne meble ogrodowe, które zapewnią nam wysoki poziom komfortu. Kanapy ogrodowe są jednymi z najchętniej i najczęściej wybieranych!

Kanapy ogrodowe tworzące punt centralny w ogrodzie

kanapy ogrodowe imola

Wybór kanapy ogrodowej to nie tylko krok w stronę zapewniania sobie wysokiego poziomu wygody. Nowoczesne kanapy ogrodowe pozwolą na stworzenie punktu centralnego w ogrodzie czy na tarasie, gdzie gromadzić się będą wszyscy domownicy. Wystarczy niewielki stolik kawowy, aby miejsce takie stało się pełniejsze, i aby móc korzystać z niego o każdej porze dnia. Wygodne kanapy ogrodowe pozwolą na komfortowe usadzenie wielu gości lub też odpoczynek na leżąco, z dala od trosk i kłopotów. Jakie kanapy ogrodowe wybrać?

Kolekcja LUGO – kanapy ogrodowe w nowoczesnym stylu

kanapy ogrodowe lugo

Cenisz minimalistyczny design i innowacyjne rozwiązania? Nowoczesne meble ogrodowe LUGO spełnią Twoje oczekiwania i pozwolą zrealizować marzenia o estetycznym miejscu wypoczynkowym. Kolekcja LUGO składa się kilku elementów, które w zależności od potrzeb mogą być wykorzystywane osobno lub też być łączone. Poprzez niewielkie złączki możliwe jest stworzenie obszernej sofy narożnej, która zapewni wygodę wszystkim domownikom!

Siłą kolekcji LUGO jest prostota: stonowane kolory oraz trwałe materiały to gwarancja, że meble będą stanowiły solidną podstawę wielu aranżacji tarasu czy ogrodu. Lekkie stelaże zestawu wykonano z aluminium malowanego proszkowo – takie zabezpieczenie pozwala uchronić strukturę przed działaniem wilgoci i pojawianiem się ognisk rdzy. Na stelażach ułożono wygodne siedziska i oparcia, które tapicerowane są tkaniną o hydrofobowej strukturze. Stonowane kolory mebla przełamują wstawki z drewna tekowego. Całość uzupełnia duży stolik kawowy, którego blat wykonano ze szkła hartowanego.

Zestaw CORFU: rajska wyspa na wyciągnięcie ręki!

Nie musimy wyjeżdżać w dalekie podróże, aby cieszyć się wypoczynkiem blisko słońca w komfortowych warunkach. Dzięki kolekcji CORFU poczujemy się jak na rajskiej wyspie. Ten wyjątkowy zestaw pozwoli w prosty sposób odmienić zwykłą przestrzeń ogrodową i sprawić, że stanie się ona magiczna!

kanapy ogrodowe corfu

Zestaw CORFU przyciąga wzrok – nie ma co do tego wątpliwości. Doskonałe połączenie kolorów, trwałe materiały oraz interesujące wykończenia to jednak tylko niektóre z jego licznych zalet.

Komplet wypoczynkowy ogrodowy CORFU to meble modułowe – zestaw składa się z czterech elementów, które w zależności od potrzeb mogą być użytkowane osobno lub połączone. Poprzez kilka prostych ruchów z dostępnych elementów stworzymy obszerną sofę narożną, która pozwoli wygodnie odpoczywać wszystkim bliskim nam osobom.

Olbrzymią zaletą kompletu CORFU są wykorzystane materiały: stelaż wykonany jest z aluminium malowanego proszkowo, meble opierają się na nóżkach z jasnego i twardego drewna eukaliptusowego. Oparcia i podłokietniki wypełniono liną polipropylenową – lina jest odporna na wnikanie wilgoci, kurzu, nie rozciąga się. To ciekawe rozwiązanie sprawia, że mebel staje się optycznie lżejszy. Struktura wiązania liny poprawia też cyrkulację powietrza, co jest szczególnie istotne podczas upalnych, letnich dni. Kanapy ogrodowe CORFU staną się wspaniałą ozdobą ogrodu i sprawią, że każda chwila blisko zieleni stanie się jeszcze przyjemniejsza.

Egzotyczna kolekcja BALI – kanapy ogrodowe z charakterem!

Szukając ciekawych inspiracji na kącik wypoczynkowy w ogrodzie nie sposób przeoczyć zestawu BALI, który zachwyca interesującym designem oraz materiałami. Ten piękny komplet w prosty sposób przeniesie nas myślami do dalekiej Azji i pozwoli wypoczywać na najwyższym poziomie.

kanapy ogrodowe bali

Zestaw BALI to propozycja dla osób ceniących ekskluzywne materiały i projekty. Kolekcja składa się z czterech elementów: dwóch sof dwuosobowych, łącznika oraz eleganckiego stolika. Meble tworzą kolekcję modułową: możemy wykorzystywać je osobno lub też razem. Niewielkie złączki w prosty sposób pozwolą przearanżować ogród, tworząc obszerną kanapę ogrodową.

Stelaż mebli ogrodowych BALI wykonany został z połączenia malowanego proszkowo aluminium oraz twardego drewna eukaliptusowego. Jasny kolor naturalnego drewna wspaniale komponuje się z ciemniejszym, stonowanym kolorem poduszek i siedzisk tworząc miły dla oka kontrast. Oparcia i podłokietniki zestawu wypełnione zostały liną polipropylenową, zabezpieczoną przed naciąganiem, wnikaniem wilgoci. Zestaw uzupełnia niski i szeroki stolik kawowy, również osadzony na drewnianym stelażu. Jego blat wykonano z materiału do złudzenia przypominającego naturalny kamień. Surowa powierzchnia blatu doskonale uzupełnia się z naturalnym drewnem.

Kanapy ogrodowe BALI to prosty sposób, aby ogród zmienić w miejsce wyjątkowe, które chętnie będzie odwiedzane przez wszystkich domowników. Idealnym uzupełnieniem miejsca wypoczynkowego okaże się rozłożysty parasol ogrodowy, który pozwoli nam cieszyć się pełnią lata w przyjemnym cieniu.