Funkcjonalny parasol ogrodowy – czy warto go mieć?

przez | 15 lutego 2021

Chcąc zaprojektować funkcjonalne miejsce wypoczynkowe blisko domu zazwyczaj skupiamy się na wyborze mebli ogrodowych – ich szeroki wybór sprawia, że szybkie podjęcie decyzji jest praktycznie niemożliwe. Aby jednak taka przestrzeń była faktycznie dostosowana do naszych potrzeb pomyślmy również o skutecznej ochronie przed słońcem. Najlepszym i najprostszym rozwiązaniem będzie tu nowoczesny parasol ogrodowy!

Parasole ogrodowe – czym różnią się od produktów sprzed lat?

Nowoczesne parasole to produkty całkowicie inne w porównaniu do parasoli ogrodowych proponowanych jeszcze 10-15 lat temu – mówią producenci. Współcześnie parasole ogrodowe tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie, zmienne warunki atmosferyczne i wilgoć, jak również na odkształcenia. Stelaże parasoli wykonywane są z aluminium malowanego proszkowo – taka główna oś jest jednocześnie lekka, jak i trwała. Osadzenie stelaża na ruchomej stopie pozwoliło na zagwarantowanie rotowania parasola wokół jego osi. Na szczycie parasola umieszczono obszerną czaszę – w zależności od modelu może być ona okrągła, kwadratowa lub prostokątna. Długość boku czaszy dochodzi nawet do 4 metrów – oznacza to, że obszar zacienienia może objąć praktycznie całą przestrzeń wypoczynkową.

parasol-ogrodowy-riva- parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger

Jak tworzone są czasze parasoli ogrodowych?

Czasze parasoli ogrodowych wykonywane są z tkanin technicznych pokrywanych poliuretanem. To połączenie sprawia, że tkanina jest nie tylko zabezpieczona przed promieniowaniem słonecznym i blaknięciem, ale również przed wnikaniem brudu i co najważniejsze: przed wilgocią. Czasza parasola nie nagrzewa się, więc w jej cieniu panuje przyjemny chłód. W przypadku nagłego pogorszenia się pogody czasza skutecznie ochroni nas przed… deszczem!

parasol-ogrodowy-solarflex parasol-ogrodowy-icon parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger