Idealna przestrzeń wypoczynkowa na tarasie

przez | 29 października 2021

Przydomowy taras stanie się ulubionym miejscem wypoczynkowym dla nas i naszych bliskich, jeśli tylko włożymy nieco pracy w jego zaaranżowanie. Nowoczesne meble ogrodowe oraz dodatki takie jak parasole pozwolą na stworzenie wygodnej przestrzeni i miejsca, gdzie z chęcią będziemy spędzać czas. Jakie rozwiązania wybrać?

Funkcjonalne meble ogrodowe

Podstawą na tarasie powinny być dopasowane do naszych potrzeb meble ogrodowe. Szeroki wybór to bez wątpienia nasz sprzymierzeniec. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj meble technorattanowe – są one wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne, jak również zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Kolekcje technorattanowe są szeroko rozbudowane – znajdziemy w nich zarówno sofy czy fotele odpowiednie do ogrodów, jak i komplety kawowe idealne właśnie na tarasy. Komplety uzupełnione zostały przez donice technorattanowe oraz skrzynie ogrodowe, w których znajdziemy dość miejsca do przechowywania poduszek czy pledów. Poza meblami technorattanowymi u topowych producentów znajdziemy również oryginalne meble rattanowe – czyli klasykę w nowym wydaniu. Meble takie przyciągają wzrok, zachęcają do odpoczynku, cieszą oczy. Krzesła rattanowe warto zestawić ze stołem, którego blat wykonano z naturalnego drewna.

Parasol ogrodowy – jaki model okaże się najlepszy?

Szukając idealnych mebli wypoczynkowych na taras nie zapominajmy jak ważna jest ochrona przed słońcem. Nowoczesne parasole ogrodowe zachwycą nas funkcjonalnością oraz trwałością. Parasole takie posiadają kilka punktów regulacji, przez co możliwe jest dokładnie ustawienie kąta padania cienia. Czasze parasoli tworzy się z tkanin technicznych pokrytych warstwą poliuretanu – dzięki temu czasza jest odporna na wnikanie brudu, kurzu, wilgoć czy na promieniowanie UV.