Idealne meble do ogrodu

przez | 18 kwietnia 2022

Wygodne, trwałe i funkcjonalne – takie powinny być meble do ogrodu. Szukając idealnego kompletu, dajmy sobie nieco czasu na oglądanie i porównanie. Poniżej przedstawiamy najciekawsze propozycje, które zmienią miejsce wypoczynkowe nie do poznania!

Meble technorattanowe – poznaj ich zalety!

Kolekcje technorattanowe są dzisiaj jednymi z najczęściej wybieranych – klienci chwalą je przede wszystkim za wysoką trwałość, elegancję oraz dopasowanie do trendów. Meble takie dostępne są w rozbudowanych kolekcjach – znajdziemy w nich zarówno wygodne sofy, jak i leżanki ogrodowe, fotele wiszące w kształcie kokonów czy krzesła i stoliki. Tak duża różnorodność sprawia, że możliwe stanie się zaaranżowanie zarówno dużych ogrodów, jak i tarasów czy niewielkich balkonów. Meble technorattanowe odznaczają się lekkością – to zasługa zastosowania aluminiowych stelaży malowanych proszkowo. Dodatkowo okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa, której nieporowata struktura nie wchłania wilgoci, brudu, a jej czyszczenie nie sprawia problemów. W przypadku kolekcji technorattanowych atutem jest również fakt, że znajdziemy w nich donice i skrzynie ogrodowe, również wykonane z tego tworzywa.

Meble modułowe dla kreatywnych

Niebanalna opcją na wyposażenie ogrodu czy tarasu są kolekcje modułowe. Ten rodzaj zestawów składa się z kilku elementów: mogą być one wykorzystywane osobno lub też łączone przy pomocy niewielkich złączek. Kolekcje takie dają wiele możliwości związanych z aranżacją i dostosowaniem przestrzeni do własnych potrzeb. Dzięki nim możliwe stanie się zaprowadzanie zmian w ogrodzie, kiedy tylko przyjdzie taka potrzeba. Warto wspomnieć, że wiele z kolekcji posiada interesujące dodatki, w tym także naturalne drewno tekowe czy eukaliptusowe.