Idealne meble na niewielki taras

przez | 14 marca 2022

Niewielkie tarasy dają wiele możliwości związanych z aranżowaniem przestrzeni – pomogą w tym dopasowane do potrzeb meble ogrodowe, jak również funkcjonalne dodatki. Taras taki możemy zmienić w miejsce do relaksu, jak również przestrzeń odpowiednią do podejmowania gości czy podawania posiłków. Możliwości jest naprawdę wiele!

Taras z kompletem wypoczynkowym

Zdecydowana większość posiadaczy tarasów decyduje się na to, aby miejsce to zaaranżować jako strefę wypoczynkową dla siebie i domowników. W tym celu niezbędne jest wybranie kompletu wypoczynkowego, czyli funkcjonalnych mebli ogrodowych. Wybór jest niezwykle szeroki. Jednymi z najchętniej wybieranych kompletów są meble technorattanowe – i nie powinno to dziwić. Meble takie odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi, jak również wysoką odpornością na uszkodzenia czy ścieranie. Projektanci dbają o to, aby meble te idealnie wpisywały się w najnowsze trendy. Kolekcje technorattanowe zaskakują mnogością elementów – znajdziemy w nich klasyczne sofy narożne, ale też wygodne fotele, krzesła, stoliki kawowe, stoły, fotele wiszące w kształcie kokonów. Uzupełnieniem są kosze ogrodowe oraz doniczki.

Jak konstruowane są meble technorattanowe?

Meble technorattanowe zachwycają elegancją, ale tez przemyślaną konstrukcją. Meble te posiadają lekkie, aluminiowe stelaże malowane proszkowo, które nie odkształcają się i są zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi czy korozją. Zastosowanie aluminium  pozwoliło również na znaczne zmniejszenie wagi mebla. Okrycie sof czy foteli tworzy plecionka syntetyczna, która doskonale imituje naturalny rattan. Plecionka nie wchłania wilgoci, brudu, jest zabezpieczona przed promieniowaniem UV. W czasie jesieni i zimy meble takie warto okrywać pokrowcem ogrodowym.