Idealny, letni taras: wybieramy meble i dodatki!

przez | 23 kwietnia 2021

Nie ma lepszego sposobu na przyjemne, letnie popołudnie niż wykorzystanie przydomowego tarasu i odpoczynek blisko natury. Nie trzeba wiele, aby taka przestrzeń została idealnie dopasowana do naszych potrzeb – wystarczą odpowiednie meble i dodatki. Co wybrać, aby cieszyć się komfortem? Jakie rozwiązania są rekomendowane przez producentów?

Wygodne meble na taras

Wybór mebli tarasowych nie powinien być przypadkowy – współcześnie producenci oferują nam tak wiele interesujących kolekcji, że bez trudu znajdziemy produkty odpowiadające naszym oczekiwaniom. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się dzisiaj meble technorattanowe – są one trwałe, wygodne, eleganckie i zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Meble technorattanowe osadzone są na lekkich, aluminiowych stelażach, przez co ich podnoszenie nie sprawia problemów. Dodatkowo wierzch tworzy syntetyczna plecionka do złudzenia imitująca naturalny rattan. Plecionka nie wchłania brudu czy wilgoci, więc utrzymanie jej w czystości nie sprawi problemów.

Alternatywą mogą być nowoczesne komplety modułowe – są to kolekcje składające się z kilku elementów, które możemy wykorzystywać osobno lub łączyć ze sobą. Zaletą mebli modułowych jest możliwość zmiany aranżacji miejsca wypoczynkowego i każdorazowe dostosowywanie go do sytuacji. Oryginalnym pomysłem mogą być również nowoczesne meble z naturalnego rattanu, szczególnie wygodne fotele i krzesła.

meble-ogrodowe-milano-i meble-ogrodowe-milano-i meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii

Jak osłonić się przed słońcem?

Aby wypoczynek był w pełni komfortowy warto zastanowić się, w jaki sposób osłonić nasz taras przed nadmiernym słońcem. Pierwszą myślą jest zazwyczaj parasol ogrodowy – funkcjonalne parasole posiadają szerokie czasze z tkanin technicznych, które doskonale chronią przed promieniowaniem UV, nie nagrzewają się. Parasole posiadają wiele punktów regulacji, przez co bez trudu dopasujemy kąt padania cienia. Drugą opcją są pergole w formie nowoczesnego zadaszenia. Dachy takich pergoli tworzone są z aluminiowych listew, które mogą być obracane wokół ich osi.

 

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-voyager parasol-ogrodowy-voyager