Jak urządzić funkcjonalny taras?

przez | 12 listopada 2020

Zaprojektowanie funkcjonalnego tarasu to dzisiaj nie problem – topowi producenci mebli outdoorowych proponują nam nie tylko eleganckie komplety wypoczynkowe czy kawowe, ale również szereg dopasowanych do potrzeb dodatków. Które z nich wybrać, aby cieszyć się komfortem na tarasie? Jakie meble okażą się najlepsze?

Komplet kawowy czy wypoczynkowy?

Punktem centralnym na naszym tarasie czy na balkonie jest bez wątpienia komplet mebli. Producenci proponują nam zasadniczo dwa typy mebli: komplety wypoczynkowe lub kawowe. W przypadku tych pierwszych królują sofy narożne, ale również wygodne fotele podwieszane w formie kokonów, leżanki ogrodowe, wygodne pufki. W przypadku kompletów kawowych do dyspozycji mamy zestawy składające się z 2-3 foteli oraz niewielkiego stolika kawowego. Bez względu na rodzaj kolekcji koniecznie zwracajmy uwagę na materiały – meble ogrodowe powinny być trwałe, zabezpieczone przed działaniem zmiennych warunków atmosferycznych, promieniowaniem słonecznym. Nowoczesne meble ogrodowe tworzone są dzisiaj przede wszystkim z materiału technorattanowego – jest to plecionka syntetyczna, która nie chłonie brudu, jest wysoce odporna na ścieranie czy odkształcenia. Technorattan dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, przez co możliwe jest dobranie produktu dopasowanego do istniejącej już aranżacji otoczenia.

meble-ogrodowe-milano-i- meble-ogrodowe-imola meble-ogrodowe-filip-ii  meble-ogrodowe-asti

Ochrona przed słońcem

Warto pomyśleć o tym, jak ochronić nasz taras przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym. Jednym z najchętniej wybieranych rozwiązań jest bez wątpienia parasol ogrodowy – nowoczesne parasole zaskoczą nas przemyślaną konstrukcją oraz możliwością wyboru konkretnego modelu, dopasowanego do potrzeb. Parasol ogrodowy może być regulowany w kilku płaszczyznach, przez co dopasowanie kąta padania cienia nie sprawia żądnego problemu.

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challengerparasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger