Jak zaaranżować strefę wypoczynkową blisko domu?

przez | 5 marca 2022

Stworzenie funkcjonalnej przestrzeni wypoczynkowej blisko domu jest niezwykle proste. Wykorzystując nowoczesne meble i dodatki ogrodowe, możliwe jest stworzenie strefy, z której z przyjemnością korzystać będą wszyscy domownicy. Jakie rozwiązania wybrać?

Wygodne meble ogrodowe – co wybrać?

Nowoczesne meble ogrodowe charakteryzują się doskonałymi parametrami technicznymi, jak i świetnym wyglądem. Ich szeroki wybór sprawia, że podjęcie szybkiej decyzji może zająć nieco czasu! Meble ogrodowe powinny być dopasowane do przestrzeni, którą chcemy zaaranżować: w mniejszych przestrzeniach sprawdzą się komplety kawowe, w większych – komplety ogrodowe złożone z sof narożnych. Istotne jest to, aby meble były odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi – dzięki zastosowaniu trwałych tworzyw możemy mieć pewność, że meble zachowają doskonały wygląd przez szereg lat.

Pamiętaj o ochronie przed słońcem!

Aby odpoczynek w trakcie lata był przyjemny, nie możemy zapominać o tym, jak ważna jest ochrona przed silnym słońcem. Do wyboru mamy dwa rozwiązania: nowoczesne parasole ogrodowe lub też pergole tarasowe. Parasole to funkcjonalne produkty, które sprawdzą się zarówno na tarasach, jak i balkonach – szeroki wybór modeli sprawia, że bez trudu dopasować można coś do własnych potrzeb. Atutem są tu liczne punkty regulacji, które pozwalają na precyzyjne ustawienie kąta padania cienia. Parasole osadzone są na ruchomej stopie, która pozwala na rotowanie konstrukcji. Alternatywa dla parasoli są nowoczesne pergole ogrodowe – można wykorzystać je zarówno w ogrodach, jak i na tarasach. Są to przemyślane konstrukcje, które pozwalają na zadaszenie wybranej części tarasu modułową zabudową. Na dachu pergoli umieszczono dach z ruchomych lameli, które obracają się wokół własnej osi.