Jak zaplanować taras, aby był on przestrzenią funkcjonalną?

przez | 25 września 2020

Zwykły taras, przy odrobinie pracy i odpowiednich dodatkach, zmienimy w przestrzeń odpowiednią do podawania posiłków, przyjmowania gości, organizowania grilla czy do zabaw dla dzieci. To także idealne miejsce dla nas samych, gdzie odpoczniemy od problemów i wyciszymy się w otoczeniu natury i zieleni. Jak zaplanować taras, aby miejsce to było naszą oazą?

Jak zaplanować taras wypoczynkowy?

Taras to przede wszystkim miejscem wypoczynku – podstawą w takiej przestrzeni są meble wypoczynkowe. Wśród najchętniej kupowanych wymienia się komplety technorattanowe, które odznaczają się eleganckim designem, ale również doskonałymi parametrami technicznymi. W kompletach technorattanowych znajdziemy przede wszystkim sofy narożne, ale też stoliki kawowe, fotele, krzesła, wygodne leżanki ogrodowe czy nowoczesne fotele wiszące. Meble technorattanowe odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, technorattan nie jest podatny na działanie promieni słonecznych czy na odkształcenia – takie meble będą cieszyć nasze oczy szereg lat!

Zastanawiając się jak zaplanować taras możemy również wybrać inne opcje. Alternatywą są wypoczynkowe meble modułowe – są to konstrukcje złożone z kilku elementów, które w razie potrzeby możemy łączyć lub rozłączać. Komplety modułowe to z pewnością propozycja dla osób, które cenią sobie możliwość zmian na tarasie.

meble-ogrodowe-milano-i meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-milano-ii

Jak zaplanować taras jako miejsce podawania posiłków?

Taras to świetna przestrzeń do podawania posiłków w czasie lata oraz do organizowania grilla dla bliskich. Aby móc biesiadować na świeżym powietrzu potrzebujemy stołu, przy którym wygodnie usiądzie przynajmniej 6 osób. Wśród dostępnych propozycji wiele osób wybiera stoły z naturalnego drewna – taki mebel idealnie wpisze się w zielone otoczenie i stanie się pięknym i funkcjonalnym dodatkiem.

meble-ogrodowe-rondo meble-ogrodowe-rondo meble-ogrodowe-rondo meble-ogrodowe-rondo