Jak zmienić odbiór przestrzeni przydomowej?

przez | 24 marca 2022

Ogród czy przydomowy taras mogą zmienić się w wyjątkowe miejsce wypoczynkowe, o ile tylko poświęcimy im nieco czasu i uwagi. Konieczne okażą się dopasowane do potrzeb meble ogrodowe, ale również dodatki czy odpowiednie zadaszenie, które ochroni przed słońcem. Jakie rozwiązania wybrać?

Meble technorattanowe – ponadczasowe i trwałe!

Wśród licznych propozycji na zaaranżowanie tarasu czy ogrodu, zdecydowana większość projektantów poleca meble technorattanowe. Komplety takie znane są w Polsce bardzo dobrze, warto jednak przyjrzeć się nowym kolekcjom. Nowoczesne zestawy mebli technorattanowych doskonale wpisują się we współczesne trendy: sprawdzą się w aranżacjach minimalistycznych, skandynawskich. Zaleta mebli technorattanowych jest ich wysoka odporność na zmienne warunki atmosferyczne. Meble te nie tracą koloru, są lekkie (co jest zasługą aluminiowych konstrukcji). Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa, która do złudzenia przypomina naturalny rattan. Materiał ten nie jest podatny na promieniowanie UV, przez co nie płowieje nawet po wielu latach użytkowania.

Parasol czy pergola?

Ochrona przed słońcem jest niezwykle ważna  – w ogrodzie czy na tarasie warto wykorzystać parasol ogrodowy lub pergolę. Nowoczesne parasole ogrodowe posiadają liczne punkty regulacji, które pozwalają na precyzyjne ustawienie kąta padania cienia. Parasole doskonale sprawdzą się w ogrodach, gdzie istnieje możliwość wkopania ich w ziemię. Pergole stosowane są głównie na tarasach – dzięki ich modułowej konstrukcji możliwe jest zadaszenie całego obszaru tarasu. Pergole posiadają dach wykonany z aluminiowych lameli – takie rozwiązanie pozwala na regulowanie ilości światła wpadającego pod pergolę. Możliwe jest też całkowite zamknięcie dachu – w ten sposób możliwe jest ochronienie się przed niespodziewaną mżawką!