Meble i parasol ogrodowy – jaki komplet do strefy wypoczynkowej wybrać?

przez | 11 kwietnia 2021

Wypoczynek we własnym ogrodzie, blisko natury, to świetny pomysł na relaks. Bliskość słońca oraz świeże powietrze pozytywnie wpłyną na nasze samopoczucie i całkowicie zmienią nasze nastawienie do życia. Dysponując nawet niewielkim ogrodem możemy stworzyć wyjątkowe miejsce do relaksu. Jak?

Wygodne meble ogrodowe – jaki komplet wybrać

Podstawą w ogrodzie jest komplet wypoczynkowy lub kawowy. Producenci co roku zaskakują nas nowymi propozycjami i kompletami, które doskonale wpisują się w nowoczesne trendy. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się dzisiaj meble technorattanowe – są one lekkie, trwałe i świetnie sprawdzają się w naszych ogrodach, na tarasach, na balkonach czy werandach. Meble technorattanowe to rozbudowane kolekcje, w których znajdziemy przede wszystkim sofy narożne, wygodne fotele, leżanki ogrodowe, stoliki kawowe, fotele wiszące w formie kokonów, skrzynie ogrodowe. Tak duża różnorodność pozwoli nam na zaprojektowanie wymarzonej strefy wypoczynkowej.

fotel-na-balkon-leonardo meble-ogrodowe-bordeaux meble-ogrodowe-masca meble-rattanowe-cannes

Nowoczesne parasole ogrodowe

Nie ma wątpliwości, że najlepszym uzupełnieniem stref wypoczynkowych jest obszerny parasol ogrodowy. Podstawowym zadaniem parasola jest zapewnienia nam cienia oraz osłanianie przed silnym promieniowaniem słonecznym. W cieniu parasola panuje przyjemny chłód – jest to efekt nienagrzewania się czaszy. Parasol posiada liczne punkty regulacji – dzięki temu możliwe jest idealne dopasowanie kąta padania cienia. Parasole ogrodowe tworzone są z materiałów o podwyższonej odporności na ścieranie i uszkodzenia – czasze wykonane są z tkanin technicznych pokrytych warstwą poliuretanu. To połączenie gwarantuje, że tkanina jest odporna na ścieranie, promieniowanie UV, wilgoć czy wnikanie brudu. Stelaż parasola tworzy aluminiowa oś zabezpieczona przed uszkodzeniami mechanicznymi. Parasole osadzić można na jednej z kilku rodzajów podstaw.

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger