Meble rattanowe czy technorattanowe?

przez | 25 listopada 2020

Szukając idealnych mebli ogrodowych warto zadać sobie pytanie: czego oczekujemy? Wśród licznych propozycji topowych producentów mebli znajdziemy wiele interesujących kompletów, wykonanych z trwałych i pięknych materiałów. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się przede wszystkim meble rattanowe i meble technorattanowe. Czym się różnią?

Trwałe meble technorattanowe

Nie ma wątpliwości, że meble technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych. Meble takie dostępne są w rozbudowanych kolekcjach – oznacza to, że bez trudu znajdziemy elementy, które idealnie wpiszą się w aranżację tarasu, balkonu, ogrodu czy werandy. Mocną stroną mebli technorattanowych jest to, że są one wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Nieporowata struktura włókien technorattanowych nie chłonie brudu, a sam materiał nie jest podatny na promieniowanie UV. Oznacza to, że nawet po wielu latach użytkowania technorattan nie traci swojego koloru. Stelaże mebli technorattanowych tworzone są z lekkiego aluminium malowanego proszkowo.

meble-ogrodowe-asti meble-ogrodowe-bordeaux meble-ogrodowe-bordeaux meble-ogrodowe-filip-ii

Piękne i naturalne meble rattanowe

Meble z naturalnego rattanu są doskonale znane w Polsce – dzisiaj wracają do naszych ogrodów i na tarasy w nowej, odświeżonej wersji. Rattan wykorzystywany do tworzenia mebli pozyskiwany jest z plantacji o zrównoważonym rozwoju – oznacza to, że pozyskiwanie rattanu nie wpływa na pogorszenie stanu środowiska naturalnego. Meble z rattanu są piękne, lekkie, mają wyjątkowy charakter – doskonale sprawdzają się w ogrodach i komponują się z zielenią. Istotne jest to, że rattan powinien być chroniony przed nadmierną wilgocią, ale i wysuszaniem. W praktyce oznacza to, że w czasie jesieni i zimy powinien być przeniesiony pod dach, okryty pokrowcem – musimy jednak zapewnić stały przepływ powietrza.

meble-ogrodowe-filip-ii meble-ogrodowe-imola meble-ogrodowe-leonardo meble-ogrodowe-milano-i