Nowoczesne meble modułowe – co warto o nich wiedzieć?

przez | 25 stycznia 2021

Aranżując przestrzeń przydomową wybieramy meble i dodatki dopasowane do naszych potrzeb. Jeszcze do niedawna wadą konkretnych kompletów meblowych była niemożność zmiany aranżacji – dzisiaj problem ten przestał istnieć wraz z możliwością zakupu mebli modułowych. Jakie to są meble? Co warto o nich wiedzieć? Gdzie sprawdzą się one najlepiej?

Meble modułowe – doskonałe na taras i do ogrodu

Meble modułowe to komplety, w których elementy możemy wykorzystywać zarówno osobno, jak i łączyć je ze sobą. Komplety te składają się z elementów posiadających niewielkie złączki – to one sprawiają, że fotele możemy łączyć ze sobą i tworzyć obszerne, wygodne sofy narożne. Meble modułowe najczęściej oparte są na aluminiowych stelażach malowanych proszkowo – zastosowanie aluminium to świetnie rozwiązanie, gdyż metal ten jest lekki i odporny na odkształcanie. Podnoszenie czy przenoszenie elementów kolekcji z miejsca na miejsce nie zajmie wiele czasu. Innym sposobem na tworzenie stelaża mebli modułowych jest wykorzystanie litego drewna.

W zależności od kolekcji meble modułowe zazwyczaj są wypełnione poduszkami i siedziskami tapicerowanymi tkaninami o hydrofobowej strukturze. W praktyce oznacza to, że tkaniny takie nie chłoną brudu czy wilgoci, są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne.

meble-ogrodowe-bordeaux meble-ogrodowe-bordeaux meble-ogrodowe-filip-ii meble-ogrodowe-imola

Jak chronić meble modułowe w okresie jesieni i zimy?

Chcąc na jak najdłużej zachować wspaniały wygląd naszych mebli warto w okresie jesieni i zimy zadbać o to, aby były osłonięte przed osiadaniem kurzu czy wilgocią. Najlepszym rozwiązaniem są tu dedykowane pokrowce ogrodowe, które tworzone są z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Poliester nie przepuszcza kurzu, jednak pozwala na swobodną wymianę powietrza, co przekłada się na minimalizowanie kondensacji wilgoci na powierzchni mebla.

 meble-ogrodowe-lyon  meble-ogrodowe-lyon meble-ogrodowe-milano-ii meble-ogrodowe-rondo