Nowoczesne meble ogrodowe

przez | 25 listopada 2020

Chcąc zaaranżować nasz ogród jako miejsce wypoczynku i relaksu warto zastanowić się, jakie meble ogrodowe będą najbardziej dopasowane do naszych potrzeb. Topowi producenci proponują nam komplety stworzone z technorattanu, rattanu, materiałów syntetycznych oraz wiele interesujących dodatków. Co wybrać, aby strefa wypoczynkowa była zaprojektowana zgodnie z naszymi potrzebami i oczekiwaniami?

Meble trwałe i piękne

Decydując się na kupno kompletu mebli ogrodowych przede wszystkim pamiętajmy o tym, że meble muszą być odpowiednio zabezpieczone przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi. Wśród licznych propozycji mebli ogrodowych warto zwrócić uwagę na komplety technorattanowe – są to meble o wysokiej trwałości, oparte na aluminiowych stelażach. Zastosowanie aluminium pozwala na zmniejszenie wagi mebla – jest to niezwykle lekki materiał. Wierzch mebla tego typu pokrywa plecionka technorattanowa, która do złudzenia imituje naturalny rattan. Dodatkowo warto pamiętać, że technorattan nie jest podatny na promieniowanie słoneczne. W praktyce oznacza to, że nawet po wielu latach użytkowania zachowa on wspaniały kolor.

meble-ogrodowe-coria zestaw-ogrodowy-grado zestaw-ogrodowy-grado zestaw-ogrodowy-grado

Co znajdziemy w kompletach technorattanowych?

Komplety technorattanowe są tak rozbudowane, że bez trudu znajdziemy w nich elementy odpowiadające naszym konkretnym potrzebom. Chcąc zaaranżować balkon warto wybrać funkcjonalne komplety kawowe, które pozwolą na delektowanie się ulubionymi napojami, kiedy tylko przyjdzie nam na to ochota. W przypadku dużych tarasów możemy pozwolić sobie na komplety wypoczynkowe, w skład których schodzi między innymi sofa narożna czy wygodne fotele. W ogrodzie warto postawić na pełen relaks przy pomocy leżanek ogrodowych z regulowanymi zagłówkami. Kupując meble ogrodowe pomyślmy również o odpowiednich pokrowcach.

meble-ogrodowe-asti meble-ogrodowe-imola meble-ogrodowe-leonardo meble-ogrodowe-milano-i