Nowoczesne meble tarasowe – co wybrać?

przez | 21 maja 2021

Zaprojektowanie funkcjonalnej przestrzeni ogrodowej czy tarasowej nie sprawia problemu – dzisiaj do dyspozycji mamy wiele możliwości związanych z aranżacją. Jakie meble i dodatki wybrać, aby cieszyć się komfortem przez całe lato?

W poszukiwaniu inspiracji na taras

Meble tarasowe powinny być trwałe, odporne na zmienne warunki atmosferyczne i dopasowane do naszych potrzeb. Producenci dodają w nasze ręce komplety technorattanowe, modułowe, meble kawowe i wypoczynkowe – tak duża różnorodność sprawia, że aranżacja to pestka! Pamiętać należy o tym, że meble muszą być odpowiednio profilowane – sofy i fotele powinny wspierać nasze plecy, pozwalać na relaks. Meble ogrodowe tworzone są dzisiaj głównie na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach – ten rodzaj konstrukcji zabezpieczony jest przed wilgocią i korozją. Niska waga stelaży sprawia, że podnoszenie takiego mebla nie sprawia problemów.

Parasole ogrodowe – sposób na cień!

Zapewnienie sobie zacienionego miejsca wypoczynkowego to podstawa, aby móc wypoczywać bezpiecznie. Wśród rekomendowanych i najchętniej kupowanych rozwiązań wymienia się oczywiście parasole ogrodowe. Nowoczesne parasole zaskoczą nas funkcjonalnością oraz trwałością i odpornością na zmienne warunki atmosferyczne – wszystko to jest zasługą przemyślanej konstrukcji i doboru wysokiej jakości materiałów. Główna oś parasola stworzona jest z aluminium malowanego proszkowo. Ten rodzaj tworzywa nie odkształca się, nie jest podatny na działanie wilgoci. Czasza wykonana jest z tkaniny technicznej, wysoce odpornej na zmienne warunki atmosferyczne czy wnikanie brudu. Materiał ten pokryty jest warstwą poliuretanu – takie połączenie sprawia, że tkanina chroniona jest przed promieniowaniem słonecznym i wilgocią. Parasole ogrodowe posiadają wiele punktów regulacji, przez co bez trudu ustawimy kąt padania cienia.