Nowoczesne meble technorattanowe – czy warto je mieć w swoim ogrodzie?

przez | 4 marca 2021

Zbliżająca się wielkimi krokami wiosna to najlepsza pora na to, aby wymieć stare meble ogrodowe na nową kolekcję mebli ogrodowych. Nowoczesne zestawy mebli proponowane przez topowych producentów zachwycą nas pod wieloma względami. Meble te są trwałe, zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami i odporne na uszkodzenia. Czego chcieć więcej?

Meble technorattanowe – poznaj ich zalet

Lekkie i trwałe meble technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej kupowanych – nie ma co do tego wątpliwości. Meble te są wykorzystywane zarówno w prywatnych ogrodach i na tarasach czy werandach, jak również w strefach wypoczynkowych hoteli czy restauracji. Trwała konstrukcja oraz ciekawy design sprawiają, że meble są nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również elementem, który całkowicie zmienią przestrzeń dookoła nas.

Jak konstruowane są meble technorattanowe? Meble technorattanowe oparte są na lekkich, aluminiowych stelażach – są one malowane proszkowo, przez co nie są podatne na działanie wilgoci, pojawianie się ognisk rdzy czy odkształcenia. Okrycie mebli tworzy plecionka syntetyczna, wykonana z materiałów o nieporowatej strukturze. Technorattan zabezpieczono przed promieniowaniem słonecznym – nawet po wielu latach użytkowania materiał ten nie straci swojego oryginalnego koloru.

zestaw-mebli-ogrodowych-siena meble-ogrodowe-leonardo meble-ogrodowe-rapallo meble-ogrodowe-rondo

Jak chronić meble technorattanowe?

Chcąc zachować komplet technorattanowy w nienaruszonym stanie przez wiele sezonów warto w okresie jesieni i zimy zadbać o odpowiednią ochronę mebli. Posłużą do tego przede wszystkim pokrowce ogrodowe, wykonane z tkanin poliestrowych o gęstym splocie. Nowoczesne pokrowce pozwolą na ochronę mebla przed osiadaniem kurzu, wilgocią. Aby lepiej dopasować tkaninę do kształtu mebla możemy skorzystać z niewielkiego ściągacza.

pokrowiec-okragly-na-meble-ogrodowe pokrowiec-okragly-na-meble-ogrodowe