Nowoczesne meble technorattanowe

przez | 10 marca 2021

Przydomowy taras zaaranżowany na miejsce wypoczynkowe to idealna przestrzeń do spędzania czasu w okresie wiosny i lata. Zaprojektowanie funkcjonalnej przestrzeni nie jest trudne – wystarczą wygodne i dopasowane do naszych potrzeb meble ogrodowe. Wśród licznych propozycji meble technorattanowe cieszą się największym zainteresowaniem. Dlaczego?

Odporne na uszkodzenia komplety mebli

Jakie powinny być idealne meble tarasowe? Przede wszystkim trwałe i odporne na zmienne warunki atmosferyczne, wnikanie brudu, działanie wilgoci. Wśród wielu propozycji producentów meble technorattanowe doskonale spełniają te warunki, a dodatkowo odznaczają się również eleganckim designem i doskonałym dopasowaniem do potrzeb klienta. Kolekcje są niezwykle rozbudowane: oznacza to, że znajdziemy w nich elementy odpowiednie do zaaranżowania tarasu, balkonu czy ogrodu, ale również werand czy patio. Warto wiedzieć, że nowoczesne meble technorattanowe są chętnie stosowane również w strefach wypoczynkowych w SPA oraz w restauracjach.

Jak zbudowane są meble technorattanowe?

Konstrukcja mebli technorattanowych opiera się na aluminiowych, malowanych proszkowo stelażach – taka konstrukcja jest zabezpieczona przed wilgocią, korozją czy odkształcaniem. Wierzch mebla tworzy plecionka wykonana z materiału syntetycznego – tworzywo to do złudzenia imituje naturalny rattan, a dodatkowo nie chłonie ono brudu czy wilgoci. Meble technorattanowe dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej – dzięki zastosowaniu wysokiej klasy materiałów nie musimy martwić się o ich kolor. Technorattan jest zabezpieczony przed promieniowaniem UV. Dodatkowo meble technorattanowe możemy uzupełnić o dedykowane siedziska, poduszki czy o pledy. Miejsce wypoczynkowe warto osłonić parasolem ogrodowym.

meble-ogrodowe-filip-ii meble-ogrodowe-filip-ii meble-ogrodowe-filip-ii meble-ogrodowe-filip-ii