Oryginalny i nowoczesny taras przydomowy

przez | 2 stycznia 2022

Jak zaprojektować ciekawy, przydomowy taras, aby miejsce to zachęcało do odpoczynku wszystkich domowników? Okazuje się, że nie trzeba wiele – wystarczą wygodne i trwałe meble ogrodowe oraz dopasowane dodatki. Jakie propozycje mają dla nas najlepsi projektanci?

Meble technorattanowe – klasyczne wzornictwo w nowej odsłonie

Nie ma wątpliwości, że to właśnie meble technorattanowe są dzisiaj jednymi z najchętniej wybieranych – są trwałe, eleganckie, doskonale wpisują się w stylistykę nowoczesną, skandynawską czy minimalistyczną. Meble takie świetnie sprawdzają się zarówno na tarasach, jak i w ogrodach czy na werandach i balkonach. Olbrzymia różnorodność elementów w kolekcjach sprawia, że możliwe jest zaaranżowanie dowolnej przestrzeni. Wysoka jakość tego typu mebli sprawia, że są one chętnie kupowane nie tylko przez osoby prywatne, ale też managerów hoteli czy pensjonatów, jako uzupełnienie przestrzeni wypoczynkowej dla gości. Meble technorattanowe posiadają lekkie, aluminiowe stelaże malowane proszkowo, które nie odkształcają się i są zabezpieczone przed wilgocią i korozją. Okrycie mebla wykonuje się z plecionki technorattanowej, której nieporowata struktura nie wchłania wody. Zachwyca różnorodność elementów: w kolekcjach znajdziemy obszerne sofy narożne, leżanki ogrodowe, fotele, krzesła, fotele wiszące, stoły i stoliki.

Nowoczesne meble modułowe

Niebanalną propozycją na zaaranżowanie przestrzeni przydomowej są komplety modułowe. Meble takie to kolekcje, które składają się z kilku elementów. Elementy te mogą być ze sobą łączone lub wykorzystywane osobne, w zależności od aktualnych potrzeb. To świetna opcja dla osób kreatywnych, które nie znoszą nudy! Nowoczesny design oraz zastosowanie trwałych materiałów to kolejne atuty tego typu mebli.