Parasol ogrodowy – jaki model wybrać?

przez | 24 listopada 2020

Chcąc zaprojektować komfortowy taras, z którego korzystać będą wszyscy domownicy, przede wszystkim skupiamy się na meblach. Producenci zaproponują nam szeroki wybór nowoczesnych mebli ogrodowych wykonanych z technorattanu, rattanu, materiałów syntetycznych. Szukając mebli pamiętajmy o tym, że za nasz komfort odpowiadają również inne elementy, jak parasole ogrodowe. Innowacyjne parasole świetnie sprawdzą się w naszych ogrodach!

Parasol ogrodowy na tarasie

Parasol ogrodowy chroni nas przed silnym promieniowaniem słonecznym, ale też zapewnia strefę cienia, w której możemy relaksować się w ciągu upalnych dni. Nowoczesne parasole ogrodowe pozytywnie zaskoczą nas licznymi punktami regulacji, jak również doskonałymi parametrami technicznymi. Czasze takich parasoli tworzone są z tkanin poliestrowych pokrytych warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona nie tylko przed wnikaniem kurzu, ale również wilgocią. Czasze ochronią nas przed niespodziewanym deszczem i pozwolą cieszyć się wypoczynkiem na świeżym powietrzu bez względu na pogodę. Parasole ogrodowe posiadają kilka punktów regulacji – dzięki temu możliwe jest dokładne ustawienie kąta padania cienia i stałe regulowanie tego ustawienia. Stelaż parasola wykonano z aluminium malowanego proszkowo – materiał ten zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, rdzą, odkształcaniem.

parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-challenger parasol-ogrodowy-icon parasol-ogrodowy-challenger

Podstawa parasola – co wybrać?

Parasole ogrodowe mogą być osadzone na jednej z kilku podstaw. W ogrodach stosowane są najczęściej podstawy z włókna szklanego, które wkopywane są w ziemię. Nie ma potrzeby używania betonu, aby parasol osiadł w nich stabilnie! W przypadku tarasów najlepszą opcją są podstawy na niewielkich kółkach, uzupełnione o hamulec. Taka podstawa pozwala na wygodne przesuwanie parasola po gładkich powierzchniach.

 parasol-ogrodowy-challenger-  parasol-ogrodowy-challenger-  parasol-ogrodowy-challenger-  parasol-ogrodowy-challenger-