Parasol w ogrodzie – jaki model wybrać?

przez | 21 maja 2020

Szukając odpowiednich elementów do ogrodu zazwyczaj skupiamy się przede wszystkim na pięknych i eleganckich meblach ogrodowych. Znacznie rzadziej myślimy o ochronie przed słońcem, która powinna być dla nas kluczowa! Nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne sprawia, że nasza skóra narażona jest na poparzenia słoneczne. Jak uchronić się przed tym?

Nowoczesny parasol w ogrodzie

parasol w ogrodzie platinum

Dawniej parasole ogrodowe konstruowane były w sposób niechlujny, efektem czego mogło być szybkie koślawienie konstrukcji, łamanie jej. Dzisiaj sprawa ma się zupełnie inaczej – nowoczesne parasole proponują nam najlepsi producenci, oddając w nasze ręce produkty funkcjonalne, piękne i trwałe. Wśród rekomendowanych modeli królują modele posiadające czasze o średnicy większej niż 3 metry – taki parasol bez trudu pozwoli na zacienienie naszego miejsca wypoczynkowego.

parasol w ogrodzie icon

Parasole ogrodowe na wysięgniku z licznymi punktami regulacji

Olbrzymią zaletą nowoczesnych parasoli jest fakt, że posiadają one liczne punkty regulacji. Dzięki temu każdy użytkownik będzie mógł dopasować kąta padania cienia niezwykle precyzyjnie! Parasol na wysięgniku osadzony jest na ruchomej stopie, dzięki której możliwe jest dodatkowe rotowanie konstrukcji o 360 stopni wokół własnej osi.

Parasol w ogrodzie: czasza i stelaż

parasol w ogrodzie riva

Stelaże parasoli ogrodowych są dzisiaj wykonywane z aluminium malowanego proszkowo – tak zabezpieczony materiał jest wysoce odporny na wilgoć, pojawianie się ognisk rdzy. Stelaże podtrzymują czasze – te najczęściej wykonywane są z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. Taki materiał gwarantuje nam, ze czasza skutecznie ochroni nas przed silnym promieniowaniem UV, jak i deszczem. Tkanina czaszy nie chłonie brudu i nie jest podatna na płowienie – oznacza to, że na długi czas zachowa piękny kolor.