Parasole ogrodowe i tarasowe

przez | 23 lipca 2021

Odpoczynek blisko natury to świetny sposób na relaks – jeśli posiadamy ogródek czy taras możemy zaprojektować to miejsce w taki sposób, aby było idealna strefą wypoczynkową w okresie lata. Elementami niezbędnymi będą zarówno meble ogrodowe, jak i funkcjonalny parasol.

Jak skonstruowany jest parasol ogrodowy?

Konstrukcja nowoczesnych parasoli ogrodowych jest doskonale przemyślana, przez co nie musimy martwić się ani o funkcjonalność produktu, ani o jego trwałość. Główna oś parasola wykonana jest z aluminium malowanego proszkowo – tworzywo to jest lekkie i zabezpieczone przed korozją czy odkształcaniem. Oś osadzona jest na ruchomej stopie, która jest jednym z wielu punktów regulacji parasola. Uwagę zwraca obszerna czasza – może mieć ona nawet do 4 metrów długości boku! Czasza wykonana jest z tkaniny technicznej poliestrowej, która pokryta jest warstwą poliuretanu. To połączenie sprawia, że tkanina jest zabezpieczona przed działaniem wilgoci, wnikaniem brudu, płowieniem. Czasza parasola posiada również sprężyny naciągowe, które pozwalają na zachowanie prawidłowej pozycji tkaniny w czasie silniejszych podmuchów wiatru.

Znajdź idealną podstawę do parasola ogrodowego

Kupując parasol ogrodowy pamiętajmy o tym, aby odpowiednio go osadzić. W przypadku chęci osadzenia parasola w ziemi konieczna będzie podstawa do wkopania w ziemię – takie podstawy tworzone są z włókna szklanego. Materiał ten zabezpieczony jest przed działaniem wilgoci, odkształcaniem czy pękaniem. Na tarasy czy balkony przeznaczone są podstawy klasyczne oraz nowoczesne podstawy wyposażone w niewielkie kółka czy hamulce. Taka podstawa może być bezproblemowo przesuwana z miejsca na miejsce, przez co idealnie możemy dopasować miejsce padania cienia. W okresie jesieni i zimy parasol chrońmy pokrowcem ogrodowym.