Taras w cieniu altany

przez | 29 kwietnia 2022

Zaaranżowanie przydomowego miejsca do relaksu jest dzisiaj bajecznie proste – pomogą w tym nie tylko rozbudowane kolekcje meblowe, ale i ciekawe dodatki, oświetlenie. Chcąc wykreować miejsce wyjątkowe, warto pomyśleć o precyzyjnym wyznaczeniu przestrzeni wypoczynkowej. Pomoże w tym nowoczesna pergola ogrodowa.

Czym jest i jak zbudowana jest pergola?

Pergole ogrodowe to nowoczesne altany lub też zadaszenie, które pozwala na ochronę zarówno przed słońcem, jak i niespodziewanym deszczem. Pergole wznoszone są bez konieczności kotwienia ich w betonie, co znacznie ułatwia proces budowy. Konstrukcje pergoli składają się z elementów aluminiowych malowanych proszkowo – materiał ten jest wysoce odporny na zmienne warunki atmosferyczne, ale też na korozję. Szczyt pergoli tworzy dach wykonany z aluminiowych lameli – listwy mogą obracać się wokół własnej osi, a użytkownicy decydują o ich ustawieniu oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę. Atutem pergoli jest również zintegrowana rynna dachowa, dzięki której woda deszczowa jest odprowadzana poza obręb pergoli. Konstrukcja może być uzupełniona o rolety boczne i frontowe – pozwolą one na zachowanie większej prywatności, jak również na ochronę przed silniejszymi podmuchami wiatru czy też promieniami słońca.

Jak urządzić przestrzeń pod pergolą?

Przestrzeń pod pergolą powinna być zaaranżowana zgodnie z naszymi oczekiwaniami i potrzebami. Chcąc stworzyć miejsce do relaksu, postawmy na meble wypoczynkowe, np. obszerne sofy technorattanowe, które pozwolą na relaks w większym gronie. Taras może stać się także letnią jadalnią – w tym celu wykorzystać należy obszerne stoły oraz kilka wygodnych krzeseł. Wśród najmodniejszych stołów wymienia się te, w których blaty wykonano z naturalnego drewna.