Taras w nowoczesnej odsłonie – jakie oświetlenie i dodatki wybrać?

przez | 16 lutego 2022

Szukając idealnych mebli na taras, do dyspozycji mamy niezliczoną ilość kompletów. Same meble to jednak nie wszystko – aby miejsce to zachwycało, warto również postawić na odpowiednie oświetlenie oraz dodatki, które odmienią przestrzeń. Jakie rozwiązania wybrać, aby cieszyć się ich ponadczasową trwałością?

Wyróżnij taras za pomocą mebli wypoczynkowych oraz prostych dodatków!

W okresie lata warto organizować przyjęcia na tarasie dla bliskich czy znajomych – nierzadko takie spotkania przeciągają się do wieczora. Aby zapewnić odpowiedni klimat i bezpieczeństwo postawmy na ciekawe oświetlenie: zwróćmy uwagę na nowoczesne lampy solarne, jak i eleganckie lampiony, wewnątrz których umieszczana jest świeca. Lampiony możemy powiesić nad głowami, jak również ustawić na stołach czy parapetach. Lampy solarne okażą się doskonałymi elementami wyróżniającymi alejki wśród kwiatów. Oświetlenie wydobędzie piękno mebli tarasowych i pozwoli nam jeszcze dłużej cieszyć się wspaniałymi chwilami. W przypadku oświetlenia solarnego warto również zwrócić uwagę na aspekt ekologiczny – lampy takie mogą być ładowane zarówno poprzez kabel USB, jak i energię słoneczną.

Poduszki, koce i pledy jako ciekawe uzupełnienie dla mebli tarasowych

Szukając prostego sposobu na podniesienie estetyki ogrodu, z pewnością warto sięgnąć po kolorowe poduszki, które nie tylko przyciągną wzrok, ale również podniosą znacząco komfort. Podobnie ma się sprawa z kocami czy pledami – wybierając kolorowe pledy czy koce w „jodełkę”, stworzymy ciekawy kontrast dla klasycznych mebli tarasowych w stonowanych kolorach. Koce i pledy sprawdzą się również jako funkcjonalne okrycie dla Ciebie i Twoich gości podczas wieczornych godzin spędzanych blisko natury. Na podłodze tarasu warto położyć tarasowy dywan.