Wybieramy meble ogrodowe – na co zwracać uwagę?

przez | 24 września 2021

Jak zaprojektować wygodne miejsce wypoczynkowe blisko domu, które będzie dopasowane do potrzeb wszystkich domowników? Okazuje się, że możliwości jest sporo – najlepsi projektanci i producenci proponują nam dzisiaj wiele interesujących kompletów meblowych do ogrodu i na tarasy oraz wiele ciekawych dodatków. Które z nich wybrać?

Meble ogrodowe wypoczynkowe

Szukając odpowiednich mebli do ogrodu warto zwrócić uwagę na komplety wypoczynkowe – są one najczęściej kupowane. Komplety takie składają się najczęściej z wygodnych sof narożnych lub sof dwuosobowych, foteli, leżanek ogrodowych, wiszących foteli w kształcie kokonów. W kolekcjach takich znajdziemy zarówno meble technorattanowe, jak i rattanowe czy modułowe. Meble technorattanowe odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia, lekkością oraz ciekawym wyborem kolorystycznym. Meble rattanowe to kolekcje prestiżowe, chętnie wykorzystywane na nowoczesnych tarasach. W przypadku kolekcji modułowych elementy mogą być osadzone na stelażach aluminiowych lub z naturalnego drewna. Wierzch takich mebli pokrywają wygodne poduszki i siedziska.

Komplety odpowiednie do ogrodowej jadalni

Stworzenie w ogrodzie miejsca do podawania posiłków jest prostsze niż nam się wydaje. W proponowanych kompletach znajdziemy obszerne stoły jadalniane, najczęściej o blatach z naturalnego drewna teakowego, oparte na stabilnych, aluminiowych stelażach. Przy stołach takich ustawmy wygodne krzesła technorattanowe lub fotele wykonane z naturalnego rattanu. Tak zaprojektowane miejsce wypoczynkowe możemy również osłonić przed słońcem poprzez ustawienie funkcjonalnej pergoli. Pergola ochroni nas przed słońcem, wyznaczy miejsce wypoczynkowe, pozwoli też na większą prywatność – pergole mogą być uzupełniane o rolety boczne czy ścinaki frontowe.