Znajdź idealne elementy wyposażenia tarasu

przez | 21 maja 2020

Nasz taras to miejsce, które może stać się letnim przedłużeniem salonu – wystarczy kilka mebli i dodatków outdoorowych. Wykorzystując propozycje najlepszych producentów stworzymy przestrzeń wypoczynkową, z której korzystać będzie cała nasza rodzina. Jakie elementy warto wziąć pod uwagę podczas aranżacji tarasu?

Idealne wyposażenie tarasu: meble tarasowe

idealne wyposażenia tarasu meble

Pierwszym elementem, który pojawia się na naszych tarasach, są meble. Piękne komplety ogrodowe znajdziemy przede wszystkim u samych producentów, którzy zaoferują nam ciekawe kolekcje i materiały odporne na zmienne warunki atmosferyczne. Wśród rekomendowanych zestawów często wymienia się meble technorattanowe: są one oparte na lekkich, aluminiowych stelażach, przez co ich podnoszenie nie sprawia żądnego problemu. Materiał wierzchni to technorattan: tworzywo syntetyczne o nieporowatej strukturze, które nie chłonie wilgoci.

Idealne wyposażenie tarasu: nowoczesny i elegancki parasol ogrodowy

Wśród najchętniej wybieranych elementów na tarasy często wymienia się parasol na wysięgniku. Innowacyjne parasole odznaczają się doskonałymi parametrami technicznymi, jak również pięknym wyglądem. Całość prezentuje się doskonale – jest to zasługą doświadczonych projektantów. Szukając pięknego parasola warto skupić się na parametrach: wielkości czaszy, jej odchylaniu w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Nie mniej ważne są materiały: stelaż parasola tworzy się z aluminium malowanego proszkowo. Tworzywo to nie jest podatne na działanie wody i na wnikanie rdzy.

idealne wyposażenie tarasu parasol

Czasza parasola ogrodowego tworzona jest z tkanin poliestrowych pokrytych poliuretanem. To połączenie pozwala na ochronę użytkowników zarówno przed silnym słońcem, jak i deszczem. Tkaninę zabezpieczono przed wnikaniem kurzu, płowieniem – na długo zachowa piękny kolor.