Znajdź idealne meble tarasowe i ciesz się latem!

przez | 11 maja 2021

Wypoczynek przy domu to prosta i skuteczna forma relaksu. Chcąc zaaranżować przydomowy taras czy ogród warto wybrać meble i dodatki pochodzące od topowych producentów. Co mogą nam oni dzisiaj zaoferować?

Wygodne i trwałe meble ogrodowe

Szeroki wybór mebli ogrodowych sprawia, że bez trudu znajdziemy to, czego szukamy. Wśród najpopularniejszych produktów wymienia się przede wszystkim wygodne sofy narożne, które zestawić możemy ze stolikiem kawowym oraz wygodnym fotelem. Inną opcją są meble wypoczynkowe takie jak leżanki ogrodowe czy wiszące fotele w kształcie kokonów. Meble możemy uzupełnić poprzez wykorzystanie poduszek czy pledów.

Pergola – skuteczna ochrona przed słońcem

Wypoczynek blisko natury naraża nas na promieniowanie słoneczne – warto zadbać o to, aby móc schronić się w cieniu podczas najbardziej upalnych dni. Wśród rekomendowanych rozwiązań wymienia się dzisiaj pergole ogrodowe – te nowoczesne konstrukcje tworzone są z materiałów o wysokiej jakości. Pergola nie tylko uchroni nas przed słońcem, ale też zmieni estetykę ogrodu czy tarasu na lepsze!

Jak skonstruowana jest pergola metalowa? Jej konstrukcja opiera się na aluminiowych elementach modułowych – montaż takiej konstrukcji nie będzie problematyczny. Zintegrowana rynna dachowa pozwoli na odprowadzanie wilgoci i wody. Na dachu pergoli znajduje się dach wykonany z ruchomych listew – listwy obracają się wokół własnej osi, przez co możemy regulować, ile światła wpada pod pergolę. Możliwe jest całkowite zamknięcie dostępu światła, przez co dach staje się wodoszczelny. Dachy pergoli nie nagrzewają się, w związku z czym możemy odpoczywać w komfortowym cieniu. Pergole możemy uzupełnić o funkcjonalne dodatki, takie jak rolety boczne – uchronią nas one przed silniejszymi podmuchami wiatru.